Jihočeský kraj

Změna velikosti písma

Akce.cz


Expozice

Místo
náměstí Zachariáše z Hradce 31, Telč-Vnitřní Město, 58856 Telč
Datum konání
Stálá akce
Typ

Zámek patří mezi klenoty renesanční zámecké architektury. Původní interiéry s kazetovými stropy. Kaple Všech svatých. Galerie Jana Zrzavého. Galerie – Příběh zámku Veselíčko (soubor původního vybavení a obrazů, které se skrývaly půl století v telčském depozitáři).

Více

Prodejní výstava originálních dřevěných soch ze Zimbabwe "ZVINO VA AFRICA"

Místo
Jihlava
Datum konání
Stálá akce
Typ

Africká vesnice Matongo.

Více

Prohlídka kláštera

Místo
U Kláštera 1, 58865 Nová Říše
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Stálá expozice

Místo
náměstí Zachariáše z Hradce 1, Telč-Vnitřní Město, 58856 Telč
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice dokumentuje vývoj města v průběhu staletí. V úvodu expozice jsou vystaveny předměty, které zachycují život ve městě. Jsou to předměty patřící řemeslným cechům, církvi, ale i veduty města a popravčí meč. Historické centrum města Telče je možné si prohlédnout na modelu, který je vyrobený ze dřeva a papíru, z roku 1895. V měšťanském pokoji je přiblížena atmosféra domů na náměstí. Pokoj je vybaven dobovým nábytkem, porcelánem a rodinnými portréty měšťanů. Protějškem je selská jizba, mapující všední život na venkově. Významnou částí sbírek jsou svatební praporce, typické pro zdejší kraj. Zvláštností telčského muzea je africká sbírka manželů Foitových. Ze svých dvou cest Afrikou zasílali etnografické předměty do muzea, které jsou nyní nově vystaveny společně se sochařskými pracemi sochaře F. V. Foita. Unikátní betlém manželů Vostrých, vyrobený převážně z kašírovaného papíru, je v současné době v restaurátorské dílně pana Kamila Andrese v Třebechovicích pod Orebem.

Více

Expozice Gustav Mahler a Jihlava

Místo
Znojemská 1089, 58601 Jihlava
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Jihlavská pevnost - tematicky zaměřená expozice na vznik a vývoj opevnění v Jihlavě

Místo
Věžní 4785, 58601 Jihlava
Datum konání
Stálá akce
Typ

Brána, která vznikla v době výstavby města a hradebního systému na počátku 2. poloviny 13. století je typickým symbolem města a jedinou branou, která se zachovala z pěti středověkých městských bran. V letech 1508-1509 byla původní věž brány snesena a postavena nová pozdně gotická brána s vysokým průjezdem s hrotitými portály. Další úpravy spadají do roku 1548. Po požáru v roce 1551 dostává brána v roce 1564 renesanční nástavbu 4. a 5. parta a dosahuje dnešní výšky 24 metrů. Koruna věže byla ozdobena atikou, jenž dala bráně její specifickou podobu. Součástí brány bylo i složité předbraní s mohutným barbakánem, padacím mostem a několika baštami. Šest metrů široký průjezd býval opatřen padací mříží. V roce 1853 byla brána renovována a opatřena hodinami. Předbraní bylo zbouráno v roce 1862. V lednu 1995 následkem nevhodného hydrologického zásahu těleso brány pokleslo, takže byla následně staticky zajišťována. Koruna brány však byla značně porušená, takže v roce 1996 došlo k jejímu rozebrání a znovupostavení.

Více

Ozvěny minulosti - doteky krásna

Místo
Masarykovo náměstí 642, 58601 Jihlava
Datum konání
Stálá akce
Typ

Instalace stálé expozice Oblastní galerie Vysočiny je tentokrát zaměřena především na české umění 20. století.

Více

Odvrácená tvář Keni

Místo
Jihlava
Datum konání
Stálá akce
Typ

Výstava fotografií Davida Švejnohy a Václava Soukupa z cest po keňských školách, sirotčincích a slumech jsou k vidění ve výstavní místnosti za pokladnou ve vstupním areálu do zoo (u parkoviště). Výstava je prodejní a podporuje konkrétní projekty v Keni.

Více

Expozice

Místo
Kosmákova 1082, 58601 Jihlava
Datum konání
Stálá akce
Typ

České historické sklo, keramika, grafika, šperky, dřevěné betlémy.

Více

Martin Střechovský – Mědirytiny

Místo
Matky Boží 1024, 58601 Jihlava
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více